تجهیزات کوهنوردی

خرید آنلاین کفش کوهنوردی

همان طور که می دانیم کفش کوهنوردی یکی از مهم ترین و همچنین گران قیمت ترین ابزار لازم برای کوهنوردی است که لازم است در خرید آن دقت کافی را داشته باشیم. زیرا ارتباط مستقیمی با سلامت کوهنورد داشته و در صورتی که کفش مناسبی برای این کار انتخاب نشود می تواند موجب آسیب رساندن به پا و کمر و ستون فقرات شود. در قسمت آموزشی کفش کوهنوردی مکوان ابتدا به ذکر چند نکته در مورد مواردی که باید هنگام خرید کفش کوهنوردی به آن ها توجه کنیم می پردازیم و سپس به طور خاص در مورد خرید آنلاین کفش کوهنوردی صحبت می کنیم:

برای کوهنوردی در چه ارتفاعاتی قصد خرید کفش را دارید:

در صورتی که قصد کوهنوردی در ارتفاعات کم را دارید کفش های با زیره ی آج دار می توانند نیاز شما را برطرف کنند و لازم نیست کفش های خیلی گران قیمت با امکانات خاصی بخرید اما اگر می خواهید در ارتفاعات بالا کوهنوردی کنید لازم است کفشی تهیه کنید که قابلیت نصب کرامپون داشته باشد.

برای کوهنوردی در چه فصلی قصد خرید کفش کوهنوردی را دارید:

اگر برای کوهنوردی در فصل تابستان قصد خرید کفش کوهنوردی دارید و مسیری که قصد کوهنوردی در آن را دارید خیلی سنگ و دست انداز ندارد و نسبتا هموار است کفش هایی با کفی تقریبا صاف و بدون استوک یا کم استوک که خیلی هم سنگین نباشد و بتوانید راحت با آن ها راه بروید برایتان مناسب است. اما اگر قصد کوهنوردی در فصل زمستان و مناطقی که برف و یخبندان هستند را دارید لازم است که حتما کفش های استوک دار و ساق بلند تهیه کنید که به مشکل برنخورید.

هنگام خرید آنلاین کفش کوهنوردی باید به چه مواردی توجه کنیم:

در صورتی که قصد خرید آنلاین را دارید لازم است توجه کنید سایت فروشنده توضیحاتی در مورد موارد زیر ذکر کرده باشد تا بتوانید انتخاب بهتر و درست تری داشته باشید:

  • ضد آب بودن: این ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی های کفش های کوهنوردی است و حتما لازم است که کفش شما زمانی که با آب برخورد می کند آب را از خود عبور ندهد و جوراب شما خیس نشود.
  • زیره کفش: با توجه به اینکه کفش را برای چه منظوری تهیه می کنید زیره های متفاوتی می تواند برای شما مناسب باشد.
  • جنس رویه: یکی از دلایل گران بودن کفش های کوهنوردی این است که جنس رویه شان بسیار با کیفیت است به گونه ای که در مقابل ساییده شدن و پوسیده شدن بسیار مقاوم هستند. در نتیجه در صورتی که طول عمر و حفظ زیبایی ظاهری کفش برایتان مهم است حتما باید به جنس رویه کفش دقت کنید
  • لایه میانی: در صورت وجود موجب می شود کوهنورد کمتر احساس خستگی کند.
  • وزن کفش: وزن کفش متناسب با نوع فعالیتی که می خواهید انجام دهید می باشد. به طور کلی بهتر است کفشی که تهیه می کنید سبک باشد تا کوهنورد راحت تر با آن قدم بردارد و دیرتر احساس خستگی کند اما معمولا کفش هایی که برای کوهنوردی های در ارتفاعات بالا و دشوار تولید می شوند سنگین هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *